Streaming et applications Smart TV VIDAA avec Netflix Prime Video YouTube Disney+. HDR et couleurs éclatantes QLED HDR10 Dolby Vision et Dolby Atmos pour immersion totale. Profitez d'une expérience QLED 4K UltraHD compacte connectée et immersive avec HDR10 et Dolby Atmos. Caractéristiques TV Hisense QLED 43S5Q 43" 4K UltraHD 60Hz Smart TV VIDAA HDR10 Dolby Atmos Le TV Hisense QLED 43S5Q combine la technologie Quantum Dot pour des couleurs éclatantes et une résolution 4K UltraHD sur un format 43…
Grace in every curve
Unlike conventional bulky black TVs, this model embraces a Morandi white finish with smooth curves—bringing an artistic touch to your space. Every detail is thoughtfully crafted to a perfect balance of style and practicality.
Vivid and authentic colour
Experience a visual treat with Hi-QLED Colour. Every frame is rich, vibrant, and true-to-life, ensuring every colour, from the most subtle to the most vibrant, stands out.
See. Hear. Spectacular.
The fusion of Dolby Vision™ HDR imaging and Dolby Atmos® sound transforms your TV into an entertainment powerhouse.
Made to belong
Designed to elevate your home decor, the Morandi white TV blends effortlessly into bedrooms, dinning room or any cozy corner through its gentle presence, without compromising on style.
Bring the art gallery home
Turn your living space into a dynamic art gallery when your TV isn’t in use. Explore an extensive library of iconic art pieces with something to suit all tastes, when you want to refresh your room simply choose the pieces you prefer.
Creates an elegant centerpiece for any space
The uniquely sculpted central base flows seamlessly into the TV body, creating a sleek silhouette that looks more like a piece of decor than a device. Designed to save space, it gives you more flexibility to upgrade your entertainment area.
| Diagonale | 75" |
|---|---|
| Technologie | QLED |
| Résolution | 4K UHD |
| Fréquence de rafraîchissement | 60 Hz |
| Couleur | Noir |
| Millésime | 2025 |
| HDR10 | ✗ |
|---|---|
| HDR10+ | ✗ |
| Dolby Vision | ✓ |
| HLG | ✗ |
| Formats HDR (détail) | Dolby Vision |
| Puissance audio | 16 W |
|---|---|
| Dolby Atmos | ✓ |
| DTS:X | ✗ |
| Sortie optique | ✗ |
| eARC | ✗ |
| VRR | ✗ |
|---|---|
| ALLM | ✗ |
| AMD FreeSync | ✗ |
| NVIDIA G-Sync | ✗ |
| Ports HDMI | 4 |
|---|---|
| eARC | ✗ |
| Ports USB | 2 |
| Wi-Fi | ✓ |
| Norme Wi-Fi | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi- |
| Bluetooth | ✗ |
| Ethernet (RJ45) | ✓ |
| Sortie optique | ✗ |
| CI+ | ✓ |
| Tuner | TNT HD |
| Système d'exploitation | VIDAA |
|---|
| Classe énergie SDR | E |
|---|---|
| Classe énergie HDR | G |
| EAN | 6942351429922 |
-39%
-38%
-36%