Expérience cinéma professionnelle dans votre salon. Streaming et applications Smart TV avec Netflix Disney+ Prime Video et plus. Contrôle vocal intégré. HDR et couleurs éclatantes QLED Quantum Dot HDR10+ Dolby Vision IQ. Couleurs vives et contrastes saisissants. Profitez d'une immersion 4K QLED d'un contraste HDR avancé et d'un accès complet aux applications de streaming. Caractéristiques TV Hisense QLED 65A6S 65" 4K UltraHD 60Hz Smart TV VIDAA HDR10 Dolby Vision IQ Le TV Hisense QLED 65A6S off…
65", Smart TV QLED, 4K Ultra HD 3840x2160, DTS Virtual X, HomeOS, E
Images mises à l'échelle au plus près de la qualité 4K
L'upscaler AI 4K de Hisense débloque une clarté supérieure pour tous vos contenus préférés. Cette fonctionnalité intelligente redonne vie non seulement à vos classiques, mais aussi aux diffusions télé modernes, aux films et même aux contenus de streaming en qualité 4K époustouflante. Chaque pixel est élevé à la puissance de votre télévision.
Smoother picture with no blur
Enjoy smoother motion across every scene with AI Smooth Motion. Combining intelligent blur reduction with real-time frame prediction, it intelligently eliminates blur, judder and stutter. Whether you’re watching fast‑paced sports or playing games, every movement appears crisp and fluid.
Smoother gaming starts here
Upgrade your gaming with Game Mode Plus. With VRR and ALLM, the 60Hz panel keeps input lag low and the action fluid, making the gameplay feel smooth and natural, so even casual sessions feel clean and responsive.
Step into the story with Dolby
Discover the Dolby difference — a premium entertainment experience that helps you feel a deeper connection to the movies, shows, music, sports, and games you love. See what you’ve been missing with an immersive experience like no other. Once you’ve experienced it in Dolby, you won’t want it any other way.
Press to talk for instant entertainment
Try the Hisense Voice Remote and take TV control to the next level of convenience. A single button press activates voice commands. Effortlessly navigate shows, adjust volume, or interact with virtual assistants.
Stunning entertainment experiences deserve immersive TV audio
With DTS® Virtual:X™, you can experience total audio immersion without relying on external speakers or reflecting sound. DTS Virtual:X almost uses digital sound processing to create immersion in any space and simulates true omnidirectional sound including “rear” and “height” channels with only the integrated TV speakers, to transform your movies, music, and gaming experience to deliver life-like sound above, beside, and behind you.
| Diagonale | 65" |
|---|---|
| Technologie | LED |
| Résolution | 3840x2160 |
| Fréquence de rafraîchissement | 60 Hz |
| Couleur | Noir |
| HDR10 | ✓ |
|---|---|
| HDR10+ | ✗ |
| Dolby Vision | ✓ |
| HLG | ✓ |
| Formats HDR (détail) | High Dynamic Range 10 (HDR10), High Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus), Hybrid Log-Gamma (HLG), Dolby Vision |
| Puissance audio | 20 W |
|---|---|
| Dolby Atmos | ✗ |
| DTS:X | ✗ |
| Sortie optique | ✗ |
| eARC | ✓ |
| VRR | ✓ |
|---|---|
| ALLM | ✓ |
| AMD FreeSync | ✗ |
| NVIDIA G-Sync | ✗ |
| Ports HDMI | 2 |
|---|---|
| eARC | ✓ |
| Ports USB | 1 |
| Wi-Fi | ✓ |
| Norme Wi-Fi | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi- |
| Bluetooth | ✓ |
| Version Bluetooth | 5.4 |
| Ethernet (RJ45) | ✓ |
| Sortie optique | ✗ |
| CI+ | ✓ |
| Tuner | DVB-S, DVB-T2, DVB-T, DVB-C, DVB-S2 |
| Système d'exploitation | VIDAA |
|---|---|
| Version OS | U9.5 |
| Classe énergie SDR | E |
|---|---|
| Classe énergie HDR | G |
| Poids | 12.60 kg |
| Dimensions (L × H × P) | 1445×837×70 mm |
| VESA | 400 × 200 mm |
| EAN | 6942351430751 |
-39%
-38%
-36%